top of page

W sobotę ponownie włocławską Halę Mistrzów opanowali mali mistrzowie, bowiem dziś odbyły się dwa turnieje „Run Chłodnia Master Kids„. Do południa rywalizował rocznik 2008, natomiast po południu na parkiecie zobaczyliśmy zespoły z rocznika 2009 i młodsi.

Oba turnieje składały się z dwóch etapów. W pierwszej fazie drużyny rywalizowały w grupach, a następnie według zajętych w nich miejsc, najlepsze drużyny zostały przydzielone do „Ligi Małych Mistrzów oraz kolejne do „Ligi Europy”.

W roczniku 2008 w „Lidze Małych Mistrzów” pierwsze miejsce zajęła Dwunastka Włocławek, która uplasowała się przed Lechem Poznań, Olimpiciem Wrocław, UKS MDK Płock i DSP Lipno.

W „Lidze Europy” najwyższą lokatę zajęła Młoda Włocławianka „czerwoni” prowadzona przez trenera Przemysława Strzeleckiego. Kolejne miejsca zajęli: Orlęta Aleksandrów Kujawski, Lubienianka Lubień Kujawski, Arka II Gdynia oraz Młoda Włocławianka „żółci”.

Trenerzy pięciu najlepszych drużyn wybrali również zawodników „drużyny marzeń” w której znaleźli się: Mikołaj Kucz (Lech Poznań), Bartek Wieczorek (DSP Lipno), Mikołaj Jarębski (Dwunastka Włocławek), Michał Krynicki (UKS MDK Płock), Dominik Kleczewski (Olimpic Wrocław).

Po południu do rywalizacji przystąpili chłopcy i dziewczęta z rocznika 2009 i młodsi. W turnieju wystąpiło dwanaście zespołów, które podobnie jak w roczniku 2008 po rozegraniu fazy eliminacyjnej zostały podzielone na „Ligę Małych Mistrzów” i „Ligę Europy”.

W „Lidze Małych Mistrzów” najwyższą lokatę zajął zespół UKS MDK Płock, który pokonał w finale Dwunastkę Włocławek 1:0. Bardzo bliski zdobycia podium był zespół Młodej Włocławianki „żółci”. Podopieczni Rafała Langowskiego w meczu o 3. miejsce zremisowali z Liderem II Włocławek 1:1, ale przegrali w serii rzutów karnych 1:2 i ostatecznie zajęli miejsce czwarte tuż za Liderem. Miejsce piąte przypadło Liderowi I Włocławek, a szóste Arce Gdynia.

W grupie „Ligi Europy” najlepszy okazał się zespół Młodych Talentów Toruń. Następne miejsca zajęły drużyny: Wisły Toruń, Małego Piłkarza Sępólno Krajeńskie, Lubienianki Lubień Kujawski, Łokietka Brześć Kujawski oraz Młodej Włocławianki Włocławek „czerwoni”.

W zespole „marzeń” turnieju „Master Kids Chłodnia RUN” rocznika 2009 znaleźli się: Maciej Łaskowski (Arka Gdynia), Gabryś Olkucki (UKS MDK Płock), Mikołaj Lis (Dwunastka Włocławek), Filip Chojnowski (Lider I Włocławek), Igor Paszyński (Lider II Włocławek) oraz Kacper Durma (Młoda Włocławianka „żółci” Włocławek).

Były to turnieje pełne piłkarskich emocji. Nie zabrakło również nagród. Każdy z zespołów otrzymał pamiątkową statuetkę, a zawodnicy i trenerzy medale. Najlepsze zespoły otrzymały również nagrody rzeczowe. Warto dodać, że trzy najlepsze drużyny każdego turnieju „Master Kids” otrzymały zaproszenia na finał ogólnopolski „Ligi Master Kids”, który odbędzie się na przełomie kwietnia i maja w Gdańsku.